
10 zabitych i 84 rannych – to tragiczny bilans półmetka wakacji na drogach w województwie opolskim. Funkcjonariusze policji z regionu podsumowali działania od zakończenia roku szkolnego. W tym okresie mundurowi zatrzymali też uprawnienia 170 kierowcom, z czego połowie z nich za przekroczenie prędkości. Niechlubny jest też rejestr kierujących pod wpływem alkoholu było ich ponad 300. I bez tego na opolskich drogach było niebezpiecznie.
– W okresie od początku wakacji doszło do ponad 1600 zdarzeń drogowych, z czego 23 stanowiły zdarzenia z udziałem pieszych, 60 – zdarzenia z udziałem rowerzystów i blisko 40 z nich były to zdarzenia z udziałem motocyklistów. Funkcjonariusze ruchu drogowego przeprowadzili blisko 20 tysięcy kontroli drogowych. Mundurowi zatrzymali ponad 900 dowodów rejestracyjnych pojazdów m.in. za niewłaściwy stan techniczny. Ponadto mundurowi przeprowadzili ponad 130 kontroli autokarów – wylicza mł. asp. Ewelina Karpińska z Komendy Wojewódzkiej Policji w Opolu.
Tragiczny bilans powiększa liczba utonięć. Od początku wakacji cztery zanotowano w województwie opolskim.
Ewelina Karpińska:
autor: Fabian Miszkiel