
Choć pogoda w ostatnim czasie nie rozpieszcza, to weekendowe temperatury zachęciły mieszkańców naszego regionu do aktywnego spędzania czasu na spacerach nad Jeziorem Turawskim i Jeziorem Średnim. Na promenadach spotkaliśmy spacerowiczów, motocyklistów i rowerzystów, którzy postanowili skorzystać z pierwszego ciepłego dnia.
– My dzisiaj tak intensywnie. Po obiedzie żeśmy wyjechali. Ludzie coraz więcej. Nawet w radio się pokazało, bo ostatnio to nie było jak żeśmy byli. Dosyć często jesteśmy tutaj. Super jest. No teraz jest fajnie, bo nie ma takiego wiatru, ale do południa wiatr wiał trochę. Pogoda będzie coraz lepsza. Także super. My często tu jesteśmy, bo to jest fajna miejscówka. Weszliśmy na Jezioro Duże i narwaliśmy szczaw, także jutro będzie zupa szczawiowa – opowiada nam spacerujące małżeństwo.
Kulinarne aspekty spacerów nad jeziorami pojawiały się w odpowiedziach najczęściej, ale to jednak spacery w otoczeniu lasu i jezior to najprzyjemniejsza część wiosennych weekendów.
spacerowicze:
dłuższa relacja:
autor: Maria Honka








