
Placówka jest już po przetargu, wyłoniła wykonawcę i niebawem rozpoczną się prace. Inwestycja obejmuje głównie przebudowanie oddziału. Chodzi o to, aby przeorganizować go w taki sposób, by mogło tam funkcjonować stacjonarne laboratorium diagnostycznego. Obecnie w szpitalu działa laboratorium, które znajduje się na oddziale urazowo-ortopedycznym, po remoncie na oddziale urologii ma się to zmienić.
– Mamy już większość niezbędnych dokumentów potrzebnych, by rozpocząć prace. Mamy już zgodę konserwatora zabytków, czekamy na pozwolenie na budowę. W tym oddziale znajdzie się stacjonarne laboratorium diagnostyczne. Inwestycja ta to przebudowa oddziału, także to potrwa około pół roku – wyjaśnia Artur Kamiński, dyrektor Szpitala Powiatowego w Nysie.
Dodajmy, że prace realizowane w nyskiej lecznicy to głównie zadania związane z odbudową po powodzi i przywróceniem funkcjonowania placówki na czas budowy nowego szpitala.
Artur Kamiński:
Autor: MGP