niedziela 14 czerwca 2026
Imieniny obchodzą: Bazyly, Eliza

Wojewódzki Ośrodek Ruchu Drogowego w Opolu przedstawił program, który ma zwiększyć bezpieczeństwo

fot. WORD Opole

 

W opolskim oddziale WORD odbyło się posiedzenie Opolskiej Wojewódzkiej Rady Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego. Głównym tematem rozmów był program, którego celem jest podjęcie odpowiednich działań w zakresie zwiększenia poziomu bezpieczeństwa na drogach w naszym regionie. Jednym z priorytetów jest edukowanie mieszkańców Opolszczyzny w zakresie ruchu drogowego w dobie zmieniających się przepisów.

– Głównymi założeniami tego programu jest przede wszystkim walka z nadmierną prędkością na terenie naszego województwa – mówi Dominik Grabowski z Wojewódzkiej Rady Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego w Opolu. – Również eliminacja z ruchu nietrzeźwych kierowców, z czym mamy wciąż ogromny problem, większy nadzór nad osobami, które mają zakaz prowadzenia pojazdów. Oczywiście nie mogło zabraknąć tematu poprawy infrastruktury, w tym przejść dla pieszych.

Dodajmy, że projekt Wojewódzkiego Programu Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego obejmuje lata od 2026 do 2030.

Dominik Grabowski:

autor: JD

 

Zobacz również:

Czerwono zółte logo Radia Doxa
Radio Doxa
ul. Koraszewskiego 7-9, 45-011 Opole
e-mail:
NIP 754-10-03-858 | REGON 040005377-00066
nr konta: BGŻ BNP Paribas 93 2030 0045 1110 0000 0043 2700
Sekretariat
tel.: 77 45 66 700

Marketing
tel.: 77 453 83 83
Antena
tel.: 77 45 66 777

Newsroom
tel.: 77 45 39 777
Przewozy do Holandii Busy do Anglii Naprawa komputerów Opole Busy do Holandii
Skip to content