
Nawet 25 lat za kratami może spędzić mieszkaniec Wrocławia, do zatrzymania którego doprowadzili opolscy policjanci. 47-latek jest podejrzany o fałszowanie pieniędzy i wprowadzanie podróbek w obieg. Funkcjonariusze z Opola wpadli na jego trop po tym, jak zapłacił jedną z nich w restauracji. Fałszerza udało się zatrzymać podczas jednej z kolejnych prób płatności „fałszywką”, tym razem w sklepie spożywczym.
-Przeszukanie mieszkania i garażu zajmowanych przez zatrzymanego, pozwoliło na zabezpieczenie przedmiotów i materiałów służących do podrabiania znaków pieniężnych zarówno polskich, jak i zagranicznych. Kryminalni znaleźli również kolejne, podrobione banknoty w walucie polskiej, europejskiej, amerykańskiej i ukraińskiej. Zatrzymany 47-latek łącznie usłyszał 33 zarzuty związane z podrabianiem pieniędzy oraz wprowadzaniem fałszywek w obieg – informuje mł. asp. Przemysław Kędzior z Komendy Miejskiej Policji w Opolu.
Mężczyzna trafił do aresztu na trzy miesiące. Mógł posługiwać się fałszywymi banknotami nie tylko w województwie opolskim, ale również na Śląsku i Dolnym Śląsku.
Przemysław Kędzior:
autor: Fabian Miszkiel
GALERIA:













