czwartek 28 marca 2024
Imieniny obchodzą: Aniela, Jan

Wygrana Grupy Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle w Lidze Mistrzów

Pierwszy ćwierćfinałowy mecz, zespół z Opolszczyzny rozegrał na wyjeździe z Cucine Lube Civitanova. Włoski zespół w którym grają znane nazwiska z siatkarskich parkietów, musiał uznać wyższość kędzierzynian. Pierwszy set należał do ZAKSY. W drugim zdecydowana wygrana zespołu Ferdinando De Giorgiego. Kolejne dwa sety bardzo wyrównane, jednak w końcówkach lepsza była Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle, która wygrała to spotkanie 3:1. Najlepszym zawodnikiem spotkania został Kamil Semeniuk.

„Przed meczem zwycięstwo bralibyśmy w ciemno. Byliśmy przygotowani na to, że to naprawdę będzie ciężkie spotkanie. Już w szatni trener mówił do nas, żebyśmy byli gotowi po prostu „na wojnę”, niezależnie czy byśmy wygrali seta, tak jak w pierwszym wygraliśmy go. Powinniśmy być zadowoleni z tego, że zwyciężyliśmy, aczkolwiek jest jeszcze jedno spotkanie i wszystko jest w grze”.

Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle by awansować, musi wygrać w rewanżu dwa sety. Spotkanie zostane rozegrane w hali Azoty w środę, 3 marca.