
80 lat opolskiego żeglarstwa świętowano koncertem, wystawą fotografii i odznaczeniami. Jubileusz odbył się w Filharmonii Opolskiej, a odznaczenia za zasługi dla województwa najbardziej zaangażowanym jachtklubom wręczył marszałek Szymon Ogłaza.
– Ta ekipa, która tutaj się dzisiaj gromadzi w filharmonii, może konkurować ze wszystkimi żeglarskimi ekipami świata. Rzeczywiście mamy wyjątkowo zaangażowanych przez te 80 lat żeglarzy. Przyjemność i zaszczyt będę miał wręczyć odznaki za zasługi dla województwa dla klubów – przyznaje marszałek województwa opolskiego Szymon Ogłaza.
– Mamy piękne akweny, na których żeglarstwo kwitnie od 80 lat. Te ostatnie 15 lat pokazuje, jak fajnie dużo rzeczy udało nam się wspólnie ze wszystkimi klubami zrobić, bo i kwestia Mistrzostw Świata Katamaranów, różnych imprez wspólnych, koncertów – mówi kpt. Ryszard Sobieszczański z Opolskiego Stowarzyszenia „Pieśni spod żagli”.
– Braliśmy udział w wielu dużych koncertach, ale chyba nigdy w tak bliskim naszemu sercu. To spełnienie marzenia koncertu symfonicznego to są rzeczy, które jeszcze w naszej historii się nie zdarzyły – zdradza Krzysztof Ściepłek z zespołu NORTH CAPE.
Kapela NORTH CAPE obchodzi jubileusz 30-lecia istnienia, podczas uroczystości wystąpiła razem z orkiestrą symfoniczną FO, przedstawiając żeglarskie szanty w niespotykanej dotąd w Polsce aranżacji. Organizatorem wydarzenia było Opolskie Stowarzyszenie „Pieśni spod żagli”, które także obchodziło 15-lecie swojej działalności.
Autor: Damian Serwuszok
Szymon Ogłaza, Ryszard Sobieszczański, Krzysztof Ściepłek
Dłuższa relacja:










