
Odnieśli się oni do rządu w sprawie projektu rewitalizacji Odry, który dopuszcza rezygnację z budowy zbiornika. Podczas ostatniej sesji rady miejskiej na wniosek burmistrza jednogłośnie przyjęto apel, w którym podkreślono konieczność tej inwestycji.
– Tu chodzi o bezpieczeństwo naszych mieszkańców – tłumaczy burmistrz Głogówka Piotr Bujak. – Temat powraca od dobrych kilkunastu lat. Zbiornik miałby powstać w miejscu, w którym obecnie jest kopalnia żwiru. Znaczenie tego obiektu dla naszego terenu jest kluczowe, pozwoli uratować przed skutkami powodzi i zalań m. in. Racławice Śląskie, Dzierżysławice, Kierpień, Mochów, Głogówek czy Leśniki. To znaczna część naszej gminy, przez którą przepływa Osobłoga.
Apel zostanie przekazany do premiera, ministra infrastruktury, opolskich parlamentarzystów, władz województwa opolskiego, powiatów prudnickiego i krapkowickiego oraz gmin Strzeleczki i Krapkowice również leżących w dolinie Osobłogi.
Piotr Bujak:
Autor: DBK/AD