
Od 13 lat zachęcamy do tego, by dzielić się tym, co mamy najcenniejszego – krwią. Trwa akcja „Zostań Świętym Mikołajem – Oddaj Krew”. Do godziny 18:00 na opolskim rynku u zbiegu ulic Osmańczyka i Książąt Opolskich ustawiony będzie krwiobus Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Opolu. Każdy chętny może przyjść, wypełnić dokumenty i jeśli tylko zdrowie na to pozwala oddać krew.
W minionych latach w naszej akcji, każdorazowo zbierano około 16-30 litrów krwi od średnio 50 osób. Warto wiedzieć, że oddając jedną jednostkę krwi (czyli 450 ml), ratuje się życie aż trzech innych osób.





