
Dziś (08.03) z okazji święta płci pięknej na opolskiej uczelni odbył się „Dzień Kobiet z Biznesem”. Podczas konferencji przedstawicielki firm poprowadziły prelekcje, w trakcie których podzieliły się swoim doświadczeniem oraz tajnikami sukcesu.
– Zaprosiliśmy kobiety, by pokazać, jak można połączyć naukę z biznesem. Wymarzyło nam się takie spotkanie, żeby kobiety kobietom podpowiedziały, jak prowadzić swoje biznesy, jak przetrwać w trudnych czasach oraz jak sobie radzić ze zdrową dietą czy ze zdrowiem psychicznym – tłumaczy Agnieszka Sochanik, manager ds. klienta biznesowego Uniwersytetu WSB Merito w Opolu.
– Jako kobiety naprawdę mamy super moce. Tylko musimy się zmierzyć z tym, że ludzie patrzą na nas przez filtr stereotypów, które nas otaczają. To sprawia, że dojście na szczyt jest utrudniony dla kobiet – stwierdza Agnieszka Kossakowska, prezes Stegu Sp. z.o.o.
– Kiedy mówimy o balansowaniu zdrowia psychicznego i życia zawodowego to myślę, że rola kobiet jest tutaj trudniejsza. Nie do tego, że się dalej patrzy stereotypowo na kobiety, to jednak płeć piękna ma jeszcze dużo obowiązków w domu czy przy dzieciach – mówi dr Agnieszka Gawor, psycholog ekspert Uniwersytetu WSB Merito w Opolu.
– Jako OCRG staramy się wspierać kobiecy biznes, właśnie poprzez chociażby organizacje takich spotkań. Robimy to ponieważ widzimy dużą potrzebę wspierania kobiet w biznesie – dodaje Michał Wojczyszyn, zastępca dyrektora Opolskiego Centrum Rozwoju Gospodarki.
Organizatorami wydarzenia byli Uniwersytet WSB Merito Opole oraz Opolskie Centrum Rozwoju Gospodarki.
Agnieszka Sochanik, Agnieszka Kossakowska, Agnieszka Gawor, Michał Wojczyszyn:
Szersza relacja:
autor: Sara Rostkowska





