
Nocami temperatura spada nawet do zera, w dzień zdarza się, że pada grad. To najbardziej nielubiane przez działkowców dni w roku. Dziś (15.05) tak zwana Zimna Zośka, która tradycyjnie kończy okres majowego ochłodzenia. „Zimni Ogrodnicy” namieszali w tym roku w uprawach. Działkowcy z Rodzinnych Ogrodów Działkowych „Nad Płonią” w Szczecinie mówili reporterce Anecie Łuczkowskiej, że trzeba zabezpieczać rośliny przed przemarznięciem i opóźnić ich sadzenie:
Mówili nam działkowcy Jolanta Mierzejewska, Jerzy Lepla i Maria Bednarowska.
Sadzenie wrażliwych na zimno roślin rozpocznie się po weekendzie. Jak przewidują działkowcy, z powodu nie najcieplejszej wiosny zbiory w tym roku mogą być lekko opóźnione. (IAR)