
Głody rowerzysta, po kilkukilometrowej przejażdżce po regionie, szuka czegoś do zjedzenia. Warto postawić na kuchnię regionalną a że w województwie opolskim istnieje szlak kulinarny „Opolski Bifyj”, to w restauracjach z tym znakiem, znajdziemy sztandarowe, śląskie potrawy. Nie może zabraknąć klusek śląskich z roladą i modrą kapustą a taki „klasyk” znajdziecie w wielu restauracjach. My jednak na naszym radiowym kole dojechaliśmy do Starych Siołkowic, by później jeszcze wrócić do studia i porozmawiać z kolejnym gościem, również o rowerowej podróży w poszukiwaniu smaku i dobrego jedzenia.
Naszymi rozmówcami byli: Rozwita Miś, właścicielka restauracji Śtantin w Starych Siołkowicach oraz Piotr Mielec, dyrektor Opolskiej Regionalnej Organizacji Turystycznej.