
Betańska Misja Wspierania Kapłanów – BMWK, która jest dziełem prowadzonym przez Zgromadzenie Sióstr Rodziny Betańskiej, organizuje Ogólnopolską Pielgrzymkę osób modlących się za kapłanów. Odbędzie się ona 14 czerwca na Jasnej Górze. Tematem przewodnim pielgrzymki jest hasło: „Dla nas kapłan, z nami brat”. Pielgrzymka jest adresowana do osób, które modlą się za kapłanów (do jakiejkolwiek wspólnoty modlitewnej należą) oraz do kapłanów.
Pielgrzymka rozpocznie się w Sali Papieskiej panelem dyskusyjnym nt. „Między oczekiwaniami a rzeczywistością” o godz. 10.00. Podczas panelu chcemy przyjrzeć się głębokiej tęsknocie ludzi za kapłanami wpatrzonymi w Tajemnicę Kapłaństwa i przeżywającymi ją świadomie oraz tęsknocie kapłanów, którzy potrzebują wsparcia i obecności ludzi świeckich. Podczas panelu usłyszymy p. Franciszka Kucharczaka, o. Michała Legana OSPPE oraz ks. Arkadiusza Paśnika, a rozmowę poprowadzi i będzie w niej uczestniczyć – p. Aleksandra Mieczyńska. O godz. 12.00 konferencję wygłosi nam o. Szymon Popławski OP, a zwieńczeniem tego dnia będzie Eucharystia. Mszy Świętej przewodniczyć będzie i homilię wygłosi abp Adrian Galbas SAC.
Naszym dzisiejszym gościem jest siostra Daria Tyborska CSFB, ze Zgromadzenia Sióstr Rodziny Betańskiej.
