
Według prasowych doniesień, autobusy w Opolu rozpoczęły kursowanie 19 czerwca 1926 roku. „Miało to miejsce w miesiąc po zawiązaniu spółki komunikacyjnej w mieście” – mówiła w naszym poranku Ewelina Laxy, rzeczniczka MZK Opole. Jak zmieniała się komunikacja w Opolu i okolicach? Jak się podróżowało na przestrzeni wieku oraz co pisała prasa w tamtych czasach? Posłuchajcie naszej rozmowy.