
Politechnika Opolska wychodzi z ofertą dla seniorów. Mowa o Akademii Młodych Serc, która jest bezpłatnym programem edukacyjny dla osób powyżej 55 roku życia. Promuje aktywność intelektualną, zdrowy styl życia i integrację społeczną. Zajęcia odbywają się zwykle od października do czerwca w formie wykładów i spotkań z ekspertami, najczęściej w czwartki po południu. Gościem audycji był Kamil Kalinowski, starszy specjalista ds. informacji i promocji Politechniki Opolskiej i koordynator Akademii Młodych Serc.