
Filharmonia Opolska podjęła współpracę z Politechniką Opolską i Katedrą Sztucznej Inteligencji. Nowe rozwiązania zostaną wykorzystane w generowaniu dźwięków i ocenianiu występów muzycznych. Filharmonia idzie z duchem czasu i otwiera się na takich odbiorców, którym bliska jest technologia. O tym co dokładnie odbędzie się w ramach współpracy mówił Mirosław Lasar z Katedry Sztucznej Inteligencji Politechniki Opolskiej i Maciej Fortuna, dyrektor Filharmonii Opolskiej. W drugiej części wybraliśmy się na spotkanie w Urzędzie Marszałkowskim Województwa opolskiego, gdzie młodzi pływacy AZS-u KU Politechniki Opolskiej otrzymali od marszałka regionu nagrody za swoje sukcesy.