
Sezon rowerowy powoli się rozkręca. Rowerzystów jest coraz więcej. Według raportu „Rowerowa Polska PZU”, na rowerze jeździ ok. 19 mln osób, czyli 80 proc. społeczeństwa w wieku 18–65 lat, a jedynie 1 proc. badanych deklaruje, że nigdy nie korzystało z jednośladu. Coraz większa liczba rowerzystów oznacza jednak także rosnące wyzwania dla bezpieczeństwa na drogach, zwłaszcza że rower coraz częściej pełni nie tylko funkcję rekreacyjną, ale też transportową. „Zadbajmy o swoje bezpieczeństwo i zdrowie, bo ono jest tylko jedno” – mówił w programie „zaKOŁOwani” Dominik Grabowski z Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego.