
W Strzelcach Opolskich rusza II Ogólnopolski Konkurs Modeli Redukcyjnych STRZELEC 2026. Wydarzenie odbywa się pod patronatem starosty strzeleckiego Waldemara Gaidy i organizowane jest w Powiatowym Centrum Kultury.
Na odwiedzających czeka wystawa modeli, którą będzie można oglądać 18 kwietnia od godziny 12:00 do 18:00 oraz 19 kwietnia od 9:00 do 14:00.
Organizatorzy przygotowali także dodatkowe atrakcje – w programie między innymi strzelnica ASG, giełda modelarska, wystawa militarna przygotowana przez Muzeum Militariów i Techniki Wojskowej w Szklarskiej Porębie oraz strefa gastronomiczna.
Wstęp na wydarzenie jest otwarty dla wszystkich zainteresowanych.