
W przeddzień wieczoru „Opole Uwielbia” z Anną Borowicz, liderem Wspólnoty Dawid rozmawialiśmy o praktykowaniu modlitwy uwielbienia. Czym jest uwielbienie i jak wpływa na codziennie życie? Jak uwielbiać Boga, kiedy przytłaczają nas rozmaite trudności?
Zarówno tych, którym modlitwa uwielbienia jest bliska, jak i tych, którzy dopiero chcą ją odkryć zapraszamy do udziału w modlitewnym wieczorze pn. „Opole Uwielbia”, który już jutro (4 czerwca) odbędzie się na błoniach kościoła Ducha Świętego w Opolu-Winowie. Rozpoczęcie o 19.00.
Jeszcze kilka słów o tym, co Czytelnicy znajdą w nowym „Gościu Opolskim”. Relacjonujemy złoty jubileusz kapłaństwa, a także 32. edycję wojewódzkiego konkursu „Śląskie Beranie”. Prezentujemy najnowszą książkę z modlitwami św. Franciszka i ich analizą przeprowadzoną przez o. Jazafata. Natomiast w największym tekście piszemy o Szensztackim Instytucie Sióstr Maryi, który w tym roku obchodzi setną rocznicę powstania. Przybliżamy posługę sióstr szensztackich zwłaszcza w diecezji opolskiej. Zapraszam do lektury!