
Projekt przewiduje kompleksową modernizację wyspy. Powstaną nowe ciągi piesze i pieszo-rowerowe, tor pumptrack oraz odtworzony kort tenisowy. Zaplanowano również strefę małej gastronomii, która ma uatrakcyjnić miejsce dla mieszkańców i turystów.
W ramach inwestycji pojawi się także monitoring, nowe oświetlenie i parking. Odnowiona zostanie zieleń, a przestrzeń wzbogaci nowa mała architektura. Realizacja projektu ma przywrócić wyspie rekreacyjny charakter i stworzyć nowoczesne miejsce wypoczynku dla mieszkańców regionu.
– Aktualnie realizowane są prace projektowe – mówi Mirosław Wieszołek, burmistrz Ozimka.
Prace w terenie mają zacząć się po wakacjach. A samo zadanie ma być gotowe do maja 2027 roku.
autor. MG