
W sobotę, 9 maja, w kościele seminaryjno-akademickim pw. św. Jadwigi Śląskiej w Opolu odbędą się święcenia diakonatu trzech kleryków diecezji opolskiej. Uroczystej Mszy św. o godz. 10.00 będzie przewodniczył bp Rudolf Pierskała. W naszej diecezji święcenia przyjmą: kleryk Adam Nowak z parafii św. Mikołaja w Zakrzowie, kleryk Piotr Sobiech z parafii św. Małgorzaty Męczennicy w Krasiejowie oraz kleryk Jakub Żyłka z parafii św. Mikołaja w Krapkowicach.
Tego samego dnia święcenia diakonatu przyjmie również kleryk Serafin Rduch z parafii Narodzenia św. Jana Chrzciciela w Kamieńcu (diecezja gliwicka). Uroczystość odbędzie się w katedrze pw. św. Apostołów Piotra i Pawła w Gliwicach, a liturgii będzie przewodniczył bp Sławomir Oder.
Klerycy przygotowują się do posługi w Wyższym Międzydiecezjalnym Seminarium Duchownym w Opolu. Wierni proszeni są o modlitwę w ich intencji oraz o nowe i święte powołania kapłańskie, zakonne i misyjne.
**************************
Już dzisiaj Opole stanie się miejscem szczególnej modlitwy o przyszłość Kościoła. W wigilię odpustu ku czci św. Stanisława Biskupa i Męczennika, 7 maja, w kościele seminaryjnym odbędzie się Diecezjalny Dzień Modlitw o Powołania. To inicjatywa skierowana do wszystkich wiernych diecezji opolskiej, którzy chcą wspólnie prosić o nowe powołania kapłańskie i zakonne. W programie wydarzenia o godzinie 17:30 nabożeństwo majowe oraz możliwość spowiedzi, natomiast o 18:00 rozpocznie się Msza święta pod przewodnictwem biskupa pomocniczego seniora Pawła Stobrawy. Po Eucharystii wspólnota Wyższego Międzydiecezjalnego Seminarium Duchownego zaprasza uczestników na tradycyjny odpustowy poczęstunek.