
Kędzierzyn-Koźle szykuje się na jedno z największych wydarzeń plenerowych przyszłego roku. W dniach 5 i 6 czerwca 2026 roku przy alei Jana Pawła II 27 odbędą się Dni Miasta Kędzierzyn-Koźle. Na scenie pojawią się między innymi Liber i Mezo, Roxie, Fisz Emade Tworzywo oraz zespół TABU.
Pierwszy dzień imprezy, w piątek 5 czerwca, rozpocznie Młodzieżowa Orkiestra Dęta Zespołu Szkół Żeglugi Śródlądowej. Następnie wystąpią Kofeina i InoRos. Wieczorem publiczność rozgrzeją Liber i Mezo, a gwiazdą dnia będzie Roxie. Na zakończenie zaplanowano set DJ-a Tommy’ego.
W sobotę 6 czerwca program otworzą wydarzenia rodzinne i artystyczne. Na scenie pojawią się między innymi uczestnicy jubileuszowego „25 lat Fruktaki Show”, Studio Piosenki i Centrum Edukacji Muzycznej K-Kwarta oraz Staszek z Gór. Wieczorem wystąpią zespół TABU i Fisz Emade Tworzywo.
Naszym dzisiejszym gościem jest Ariadna Miernicka z Miejskiego Ośrodka Kultury w Kędzierzynie-Koźlu, która mówi o szczegółach wydarzenia.