
Gmina Izbicko podpisała dziś (18.05) umowę na dofinansowanie budowy przydomowych oczyszczalni ścieków. To ponad 760 tysięcy złotych.
Pieniądze pochodzą z Programu Strategicznego Wspólna Polityka Rolna 2023-2027.
– Mamy w gminie tereny, gdzie nigdy nie będzie kanalizacji, ponieważ liczba mieszkańców przypadających na kilometr sieci jest zbyt mała. Dlatego mieszkańcy mogli składać wnioski o dofinansowanie przydomowych oczyszczalni – mówi Marzena Baksik, wójt gminy Izbicko.
W gminie złożono 23 wnioski, a inwestycje mają być realizowane w przyszłym roku po wyłonieniu wykonawcy.
Autor: Anna Kurc