
Głogówek przygotowuje się do odbudowy boiska w Racławicach Śląskich. Przypomnijmy, obiekt został uszkodzony podczas powodzi z 2024 roku. Samorząd otrzymał darowiznę z miasta Opola na przeprowadzenie tego zadania w kwocie 200 tys. złotych ale z uwagi na trudności ze znalezieniem wykonawcy odroczył realizację tej inwestycji na ten rok. Gmina otrzymała też 50 tys. z Fundacji Totalizatora Sportowego.
– Ponadto na to zadanie mamy też zabezpieczone środki własne – mówi Piotr Bujak, burmistrz Głogówka
W tym roku odbudowane zostanie także boisko w Mochowie.
autor: MG