
To wynik decyzji Wojewody Opolskiej o unieważnieniu uchwały Rady Gminy w sprawie przeprowadzenia referendum lokalnego dotyczącego budowy elektrowni.
Gmina nadal jednak chce poznać głos mieszkańców w tej sprawie.
Choć referendum nie dojdzie do skutku, to w najbliższym czasie samorząd planuje działania, które umożliwią przeprowadzenie szerokich, rzetelnych i transparentnych konsultacji społecznych, tak aby każdy zainteresowany mógł zabrać głos.
Jaką formę przyjmą konsultację, to na razie jest w fazie ustalania.
autor: MGP