
SP ZOZ w Kędzierzynie-Koźlu uzyskał milionowe dofinansowanie z Krajowego Planu Odbudowy i Zwiększania Odporności. Dzięki tym funduszom rozwinie się opieka onkologiczna – rozwijane są świadczenia onkologiczne na oddziałach urologii i ginekologii, a także oddział chemioterapii dziennej.
Pacjenci onkologiczni Samodzielnego Publicznego Zespołu Opieki Zdrowotnej w Kędzierzynie‑Koźlu będą mogli mogli leczyć się na przebudowanych, zmodernizowanych i doposażonych w nowoczesny sprzęt i aparaturę oddziałach. Pierwsze przyjęcia planowane są na początku lipca.
Całkowity koszt przeznaczony na leczenie pacjentów onkologicznych w ramach projektu pod nazwą „Rozbudowa budynków wraz z zakupem sprzętu i aparatury medycznej dla Samodzielnego Publicznego Zespołu Opieki Zdrowotnej w Kędzierzynie‑Koźlu na potrzeby opieki onkologicznej” wynosi ponad 53 mln 259 tysięcy złotych, dofinansowanie unijne to ponad 45 mln 266 tysięcy złotych.
O szczegółach tej inwestycji, ale przede wszystkim o korzyściach dla pacjentów onkologicznych, opowiadali goście Radia Doxa:
➡️Dr n. med. Przemysław Karoń, kierownik Oddziału Klinicznego Położnictwa, Ginekologii i Ginekologii Onkologicznej
➡️ lekarz Jerzy Hanslik, konsultant w zakresie onkologii SP ZOZ w Kędzierzynie-Koźlu:
➡️Lekarz Jacek Mazur, zastępca Dyrektora ds. Medycznych SP ZOZ w Kędzierzynie-Koźlu
➡️Eugeniusz Pradela, menadżer projektów
➡️Dr n. med. Artur Pietrusa, kierownik Oddziału Urologii i Urologii Onkologicznej
➡️ Dr n. med. Robert Żurawel, kierownik Oddziału Chirurgii Ogólnej
➡️ Dr n. ekon. Jarosław Kończyło, dyrektor SP ZOZ w Kędzierzynie-Koźlu
Główną grupę docelową stanowią osoby cierpiące na choroby nowotworowe, wymagające precyzyjnej diagnostyki, leczenia i monitorowania stanu zdrowia; mogą to być pacjenci w różnych stadiach choroby – od osób wymagających wczesnego rozpoznania po pacjentów w zaawansowanych fazach leczenia.
Autor: Ewa Szyndler




















































