
Chrząstowice przygotowują się do 39. edycji Ogólnopolskiego Wyścigu Kolarskiego o Puchar Wójta. Wydarzenie odbędzie się 1 maja w Dębiu. Tego dnia miejscowość zamieni się w opolską stolicę dwóch kółek, a na trasach w Dębiu, Dańcu i Dębskiej Kuźni pojawią się zawodnicy z całego kraju, walczący o mistrzowskie tytuły.
– Zapraszamy zarówno uczestników jak i kibiców – mówi Flioran Ciecior, wójt gminy Chrząstowice.
W rywalizacji weźmie udział ponad 200 zawodników. Początek o godzinie 11:00 startem pierwszej kategorii. Chwilę później na trasę wyjadą uczniowie z terenu gminy, a o 12:30 swoje wyścigi rozpoczną najmłodsi – przedszkolaki.
autor: MG