
„Wind Band on Broadway”, to tytuł jubileuszowego koncertu z okazji 25-lecia istniena Wind Bandu. Zespół składa się z uczniów, absolwentów i nauczycieli Szkoły Muzycznej w Oleśnie i tamtejszego Młodzieżowego Studium Muzyki Rozrywkowej. Wydarzenie odbędzie się w ramach organizowanego od 1997 roku Koncertu Gorących Serc.
– Dużo się działo przez te 25 lat i nie wiem jak ten czas tak szybko minął. Tytuł koncertu jest nieprzypadkowy, gdyż usłyszymy w naszych aranżacjach największe hity musicalowe wszech czasów. Będą i klasyczne perełki, w tym „Hello Dolly”, „Singin’ in the Rain”, „Westside Story” oczywiście. Zagramy też jakieś rock n roll-olowe odmiany, czyli „Footloose” i „Grease”, aż wkońcu dotrzemy do musicalu z 2015 roku, czyli do filmu „Hamilton” – mówi Korneliusz Wiatr, założyciel zespołu.
Koncert odbędzie się w piątek 15 maja o godzinie 17:30 w sali widowiskowej Młodzieżowego Domu Kultury w Oleśnie.
