
Przejazd kolejowy w Kotorzu Małym przejdzie przebudowę. To inwestycja, na którą od dawna czekali mieszkańcy gminy Turawa.
Modernizacja jest realizowana w ramach przebudowy linii kolejowej Opole–Kluczbork i jest efektem współpracy gminy Turawa, PKP Polskich Linii Kolejowych, Urzędu Marszałkowskiego Województwa Opolskiego oraz Zarządu Dróg Powiatowych.
Inwestycja poprawi bezpieczeństwo kierowców, pieszych i rowerzystów korzystających z przejazdu oraz ścieżki rowerowej.
– Byłem tam na placu budowy by też zobaczyć jak to jest realizowane – mówi Dominik Pikos, wójt gminy Turawa.
Prace podzielono na dwa etapy. Do końca sierpnia 2026 roku ma powstać nowa ścieżka pieszo-rowerowa. Z kolei do końca przyszłego roku przejazd zostanie wyposażony w sygnalizację świetlną oraz rogatki.
autor: MG