
Przeżywamy dziś wspomnienie Najświętszej Maryi Panny Fatimskiej i jednocześnie 109. rocznicę pierwszego z objawień maryjnych, jakie miały miejsce w portugalskiej Fatimie. Matka Boża ukazywała się tam trójce pastuszków: Łucji, Hiacyncie i Franciszkowi. O co wówczas poprosiła i czy to wezwanie jest wciąż aktualne?
Naszym gościem był ks. dr Leonard Makiola, proboszcz parafii Matki Boskiej Fatimskiej w Opolu-Grudzicach, którego zapytaliśmy o przesłanie, jakie płynie z Fatimy. Rozmawialiśmy m.in. o praktykowaniu nabożeństwa pięciu pierwszych sobót miesiąca.
Jeszcze kilka słów o tym, co już od jutra Czytelnicy znajdą w nowym „Gościu Opolskim”. Relacjonujemy dwa wydarzenia z kościoła seminaryjno-akademickiego: Diecezjalny Dzień Modlitw o Powołania oraz uroczystość święceń diakonatu. Zaglądamy do Suchych Łanów, skąd piszemy o odradzającym się zwyczaju ustawiania drzewka majowego. Relacjonujemy też spotkania z Karin Lednicką, czeską autorką bestsellerowej powieści „Krzywy kościół” oraz z prof. Lucyną Rotter, ekspertką w dziedzinie znaczenia ubioru na przestrzeni wieków. Zapraszam do lektury!