
W piątek 8 maja br. minie rok od wyboru kard. Roberta Prevosta na 267. papieża. Przed rokiem, kiedy nowo wybrany Ojciec Święty z okna watykańskiej bazyliki po raz pierwszy przemówił do wiernych, tu, w Polsce niewiele potrafiliśmy o nim powiedzieć.
Czy dziś możemy powiedzieć, że już wiemy, kim jest Leon XIV i w jakim kierunku prowadzi Kościół? To pytanie zadaliśmy ks. prof. Markowi Lisowi z Wydziału Teologicznego Uniwersytetu Opolskiego.
Jeszcze kilka słów o tym, co już od jutra Czytelnicy znajdą w nowym „Gościu Opolskim”. Piszemy o Diecezjalnym Święcie Rodziny, którego obchody odbyły się 1 maja w Sanktuarium św. Józefa w Jemielnicy. Relacjonujemy jubileuszowe spotkanie członków Franciszkańskiego Zakonu Świeckich. Tercjarze z diecezji opolskiej i gliwickiej wspólnie świętowali w Zębowicach. Przywołujemy także dokonania Bernarda Grzmika, śląskiego przyrodnika, który urodził się w Nysie w pierwszej dekadzie XX wieku, a był zaangażowany w ochronę fauny i flory Afryki. Zapraszam do lektury!