
W Tygodniu Modlitw o Powołania gościliśmy ks. Roberta Sadlaka, wicerektora Wyższego Międzydiecezjalnego Seminarium Duchownego w Opolu. Rozmawialiśmy o tym, czym jest powołanie i jak pomóc młodym ludziom je odkrywać. Pytaliśmy o przyczyny spadku liczby powołań do służby w Kościele, a także o zmiany w formacji seminaryjnej, w sytuacji gdy wspólnota kleryków liczy kilkanaście osób, a nie jak wcześniej kilkadziesiąt, a nawet kilkaset.
U końca audycji zaprosiliśmy młodych mężczyzn między 18. a 30. rokiem życia na dzień skupienia pn. „Rozpoznaj swoje życie”, który w seminarium duchownym w Opolu zaplanowany w sobotę 6 czerwca br. Szczegóły na stronie: seminarium.opole.pl w zakładce „Dzień skupienia”.
Jeszcze kilka słów o tym, co już od jutra Czytelnicy znajdą w nowym „Gościu Opolskim”. Piszemy w nim o warsztatach pn. „EDYTuj życie”, które odbyły się w parafii Najświętszego Serca Pana Jezusa w Opolu, a nawiązywały do myśli Edyty Stein. Zapraszamy do zwiedzenia nowo otwartej wystawy sukienek św. Anny Samotrzeciej z annogórskiego sanktuarium. Relacjonujemy wojewódzkie eliminacje XVI Przeglądu Teatrów Szkół SPSK, które odbyły się w Niemodlinie. A także zachęcamy do sięgnięcia po książkę pt. „Droga światła i relacji” autorstwa Agnieszki Kozak, ks. Piotra Kłonowskiego i ks. Marka Ludwiga. Zapraszam do lektury!