
Porozumienie w tej sprawie podpisali burmistrz Ozimka Mirosław Wieszołek oraz wójt gminy Chrząstowice Florian Ciecior. Dzięki temu uruchomiona zostanie linia autobusowa 3C, która połączy obie gminy.
Nowe połączenie ma ułatwić mieszkańcom codzienne dojazdy. Mieszkańcy Ozimka będą mogli wygodniej dotrzeć do miejscowości w gminie Chrząstowice i dalej w kierunku Opola. Z kolei mieszkańcy Chrząstowic zyskają łatwiejszy dostęp między innymi do przychodni, szkół czy sklepów w Ozimku.
oprac. MGP