
Diecezjalny Dzień Modlitw o Powołania
Tegoroczna wigilia odpustu ku czci świętego Stanisława Biskupa i Męczennika, patrona Wyższego Międzydiecezjalnego Seminarium Duchownego w Opolu, będzie obchodzona jako Diecezjalny Dzień Modlitw o Powołania. Biskup opolski Andrzej Czaja zaprasza wiernych do kościoła seminaryjno-akademickiego w Opolu na wspólną modlitwę o nowe powołania do kapłaństwa i życia konsekrowanego. W programie, o godzinie 17.30 nabożeństwo majowe oraz okazja do spowiedzi. O 18.00 Mszy świętej przewodniczyć będzie biskup Paweł Stobrawa. Po Eucharystii wspólnota seminarium zaprasza uczestników na odpustowy poczęstunek.
Święcenia diakonatu w Opolu
W sobotę, 9 maja, w kościele seminaryjno-akademickim w Opolu odbędą się święcenia diakonatu kleryków piątego roku z diecezji opolskiej. Podczas Mszy świętej o godzinie 10.00 sakramentu udzieli biskup Rudolf Pierskała. Święcenia przyjmą: kleryk Adam Nowak z parafii świętego Mikołaja w Zakrzowie, kleryk Piotr Sobiech z parafii świętej Małgorzaty Męczennicy w Krasiejowie oraz kleryk Jakub Żyłka z parafii świętego Mikołaja w Krapkowicach. Władze seminarium proszą wiernych o modlitwę w intencji przyszłych diakonów.
Strażacy pielgrzymują na Górę Świętej Anny
W niedzielę, 11 maja, odbędzie się XXVIII Diecezjalna Pielgrzymka Strażaków Państwowej i Ochotniczej Straży Pożarnej na Górę Świętej Anny. Do udziału zapraszają między innymi Komenda Wojewódzka Państwowej Straży Pożarnej, Zarząd Wojewódzki OSP oraz diecezjalny duszpasterz strażaków, ksiądz Tomasz Józkowicz. Centralnym punktem pielgrzymki będzie Msza święta w Grocie Lurdzkiej o godzinie 11.30. Eucharystii przewodniczyć będzie biskup Waldemar Musioł, który wygłosi również homilię. Wcześniej, o godzinie 11.00, sprzed bazyliki świętej Anny wyruszy procesja wejścia.