
Opawica odbudowuje się po powodzi.
Kończy się remont drogi gminnej prowadzącej od dawnej świetlicy do ostatnich zabudowań. Inwestycja została rozszerzona o utwardzenie wjazdu, a w kolejnym etapie zaplanowano modernizację drogi wzdłuż rzeki.
To nie jedyne zmiany. W miejscowości powstanie nowa świetlica – w bezpiecznej lokalizacji, poza terenami zagrożonymi powodzią. Na inwestycję gmina Głubczyce pozyskała ponad 2 miliony złotych dofinansowania. Jeśli wszystko przebiegnie zgodnie z planem, budowa rozpocznie się jeszcze w tym roku.
oprac. MG