
W sobotę, 16 maja, na Górze Świętej Anny odbędzie się pielgrzymka Diecezjalnego Dzieła Modlitwy w intencji kapłanów „Oremus”. Do udziału zaprasza moderator wspólnoty, ksiądz Janusz Iwańczuk. W wydarzeniu wezmą udział członkowie Apostolatu Margaretka oraz wszyscy modlący się za kapłanów.
Spotkanie rozpocznie się o godzinie 16.00 zawiązaniem wspólnoty i przedstawieniem aktualności z życia Dzieła. Następnie ksiądz Krzysztof Trembecki wygłosi konferencję pod tytułem „Biskup Franciszek Jop – opatrznościowy człowiek Kościoła”. W programie znalazły się także nabożeństwo majowe, adoracja Najświętszego Sakramentu oraz Eucharystia pod przewodnictwem biskupa Waldemara Musioła.
Tegoroczna pielgrzymka będzie jednocześnie uroczystym rozpoczęciem obchodów 50. rocznicy śmierci pierwszego biskupa opolskiego Franciszka Jopa. Każdy uczestnik otrzyma pamiątkowe obrazki z modlitwami związanymi z postacią biskupa Jopa oraz wizerunkiem Matki Bożej Opolskiej.