
Filharmonia Opolska imienia Józefa Elsnera zaprasza na „Noc Filharmonii”. Wydarzenie odbędzie się w sobotę, 16 maja 2026 roku. Wieczór wypełnią koncerty symfoniczne, jazzowe i organowe oraz dodatkowe atrakcje dla melomanów.
Muzyczna noc rozpocznie się o godzinie 18 koncertem symfonicznym w wykonaniu solistów Filharmonii Opolskiej i Orkiestry Filharmonii Opolskiej pod batutą Jakuba Chrenowicza. Publiczność usłyszy między innymi występy Wiktorii Ulatowskiej, Pawła Jabłczyńskiego, Anny Wałek i Mariusza Nowaka.
O godzinie 22 na scenie pojawi się Irek Głyk z koncertem jazzowym i recitalem wibrafonowym. Z kolei o 23 rozpocznie się koncert organowy Jacka Pupki.
W programie znalazły się również wydarzenia towarzyszące. Od 17.30 do 18 będzie można uczestniczyć w finale wystawy „Plakaty AR”, a między 21 a 22 zaplanowano oprowadzanie po Filharmonii. Dziś na naszej antenie zaprasza Beata Śliwińska z Filharmonii Opolskiej.