
Wieczorne spacery będą w tym miejscu bezpieczniejsze. Kędzierzyn-Koźle planuje montaż oświetlenia i monitoringu na kozielskich plantach. Zadanie będzie realizowane także z Funduszy Szwajcarskich. Przetarg jest już ogłoszony.
– Zadanie zakłada oświetlenie i monitoring w znacznej części parku. Chodzi o odcinek od liceum, poprzez całe planty, aż do mostu przy stacji paliw. To jest odcinek około 3 kilometrów. To też będzie duże zadanie. Mamy dokumentację, mamy fundusze, czekamy na dokumentację – mówi Krzysztof Wołynkiewicz, wiceprezydent Kędzierzyna-Koźla.
Inwestycja ma zostać zrealizowana jeszcze w tym roku.
Krzysztof Wołynkiewicz:
autor: MG