
W ramach pozyskanego z Funduszy Europejskich dla Opolskiego dofinansowania na rewitalizację samorząd planuje dwa zadania. W Długomiłowicach odnowiony zostanie zabytkowy dworzec kolejowy. Zamiast pustostanu pojawi się tam przestrzeń spotkań dla mieszkańców, seniorów i lokalnych organizacji, a także dwa mieszkania komunalne. Z kolei w Reńskiej Wsi teren przy dawnej linii kolejowej zmieni się w nowoczesną strefę rekreacji – z boiskiem, skateparkiem, siłownią plenerową, ścieżkami spacerowymi, wiatą grillową i zielenią.
Mówi Tomasz Kandziora, wójt gminy Reńska Wieś:
Projekt o wartości niemal pięć i pół miliona złotych został dofinansowany z pieniędzy unijnych w wysokości ponad 4 miliony dwieście tysięcy złotych. jego realizacja przewidziana jest do lipca 2027 roku. Obecnie gmina przygotowuje przetarg, który wyłonić ma wykonawcę zadania.
Autor: Anna Kurc