
Wczoraj (28.05) rozpoczął się XI Międzynarodowy Festiwal Młodych Organistów im. Śląskich Muzyków Kościelnych.
Tegoroczna edycja poświęcona jest twórczości Emanuela Adlera (1845–1926), organisty katedry wrocławskiej.
Festiwal rozpoczął Mistrzowski Kurs Interpretacji Literatury Organowej prowadzony przez – tytularnego organistę katedry w Hawanie na Kubie. Zajęcia odbywają się w Diecezjalnym Instytucie Muzyki Kościelnej w Opolu.
– Cieszymy się, że z roku na roku przybywa nam ośrodków – mówi dr Ewelina Szendzielorz, wicedyrektor Diecezjalnego Instytutu Muzyki Kościelnej w Opolu.
Zwieńczeniem festiwalu będzie koncert oraz ogłoszenie wyników konkursu.