
Kluczborka publiczność otrzyma dużą dawkę muzycznych inspiracji. 10 maja rozpoczną się 41. Kluczborskie Koncerty Muzyki Kameralnej i Organowej, gdzie będzie można usłyszeć szereg artystów nie tylko z Polski. Tegoroczny program stawia na różnorodność i nieoczywiste brzmienia.
– Gościmy artystów z całego Świata. Inauguracyjny koncert będzie jeszcze z muzykami, którzy już u nas występowali wcześniej, ale kolejny występ już będzie z udziałem gwiazd zagranicznych. Zależy nam także na takim elemencie zaskoczenia, żeby publiczność otwierała swoje horyzonty muzyczne, że jest wielu ciekawych wykonawców i instrumentów. Zapraszamy różnych gości, staramy się pokazywać różny wachlarz muzyczny – mówi Jarosław Paluch, dyrektor Centrum Kultury w Kluczborku.
Koncerty odbywać się będą w Kościele Ewangelicko-Augsburskim w Kluczborku w każdą drugą niedzielę miesiąca o godzinie 18:00. Cykl potrwa do października. Dodajmy, że Radio Doxa objęło wydarzenie patronatem medialnym.