
Wycieczka szkolna z walorem edukacyjnym. Ruszył Rajd Powstań Śląskich. Jest to jubileuszowa 5. edycja, podczas której różne grupy wiekowe dzieci szkół podstawowych i przedszkoli pokonują przypisane im dystanse. To aktywny sposób edukowania młodzieży i dzieci w zakresie wiedzy o powstaniach śląskich.
– W ten sposób czcimy Powstańców Śląskich. Coraz więcej osób chodzi, ponieważ zaczynaliśmy ponad 200 osób, a na chwile obecną mamy ponad 330 uczniów i przedszkolaków plus opiekunowie, czyli w okolicach 400 osób zamknie się z obsługą – mówi komandor rajdu Bożena Morawska – Jednoróg.
– Idziemy się przejść do pomnika Powstańców Śląskich i następnie do szkoły w Łubnianach – mówi jedna z uczestniczek rajdu.
Uczestnicy mają do przebycia trasy od 3 do 8 kilometrów pieszo. Na mecie przy Szkole Podstawowej w Łubnianach czekają liczne atrakcje historyczne i rekreacyjne.
Bożena Morawska – Jednoróg, uczestnicy:
Autor: Jerzy Dorosz