niedziela 19 maja 2024
Imieniny obchodzą: Piotr, Iwa

Sztangistki o swojej pasji i sukcesach

sztangistkiW programie Być Kobietą będziemy rozmawiać o najsilniejszych kobietach w Polsce. To za sprawą Indywidualnego Pucharu Polski Kobiet w podnoszeniu ciężarów. Turniej ten został niedawno rozegrany w Opolu. Gospodarzem turnieju był AZS KU Politechniki Opolskiej, przy wsparciu Grzegorza Kleszcza – byłego wybitnego reprezentanta Polski, ubiegłorocznego organizatora zawodów w Józefowie, a także wieloletniego zawodnika opolskiego Klubu – Budowlani Opole.
W pierwszej części naszego programu będziemy rozmawiać z organizatorem i pomysłodawcą imprezy.

Jeśli ktoś myśli, że podnoszenie ciężarów, nie jest sportem dla pięknych kobiet, to grubo się myli.  W audycji rozmawiamy z najlepszymi zawodniczkami z kraju.
Panie gościły w Opolu przy okazji Indywidualnego Pucharu Polski Kobiet w podnoszeniu ciężarów. Magdalenę Pasko, najlepszą podkarpacką sztangistkę, zapytałyśmy m.in. o to, co kobiety pociąga w tym sporcie i czy mężczyźni się ich boją?

W tej odsłonie audycji będziemy rozmawiały z drugą sztangistką Europy. Tak w 2013 roku okrzyknięta została Sabinę Bagińską, która na odbywających się w Tiranie mistrzostwach Europy w podnoszeniu ciężarów zdobyła srebrny medal. To jedyny krążek polskiej ekipy w tych zawodach. W Opolu podczas Indywidualnego Pucharu Polski Kobiet w podnoszeniu ciężarów w klasyfikacji ogólnej zajęła 9 miejsce.

Myślicie, że podnoszenie ciężarów jest mało kobiece? Podczas Indywidualnego Pucharu Polski Kobiet w podnoszeniu ciężarów przekonałyśmy się, że tak wcale nie jest. Naszymi rozmówczyniami były już medalistki, które reprezentowały Polskę na wielu turniejach.
Podnoszenie ciężarów może być na początku nieco przerażające dla kobiet. Niezależnie od tego, jakie są wasze cele – pozbycie się zbędnych kilogramów, nadanie tonu mięśniom, czy zyskanie lepszego zdrowia – podnoszenie ciężarów sprawi, że osiągniecie te cele o wiele szybciej.
A jak nasza kolejna rozmówczyni została sztangistką?

Rozmawialiśmy z Katarzyną Ostapksą, zawodniczką klubu z Oławy. Dodajmy, że to dwukrotna mistrzyni Polski seniorów. Dwukrotnie czwarta zawodniczka mistrzostw świata juniorów w kategorii wagowej do 69 kg. W 2010 roku została brązową medalistką mistrzostw Europy do lat 23 w kategorii do 63 kg. Posiada również tytuł akademickiej mistrzyni świata z 2010 roku w kategorii do 63 kg.

nr konta: BGŻ BNP Paribas 93 2030 0045 1110 0000 0043 2700