
Trwa budowa nowej ścieżki pieszo-rowerowej, która połączy osiedle Piastów z Blachownią. Zadanie obejmuje także budowę kładki nad Kanałem Gliwickim i jest jedną z najważniejszych inwestycji rowerowych w mieście.
Mówi zastępca prezydenta miasta Krzysztof Wołynkiewicz:
Obecnie prowadzone są przede wszystkim prace ziemne, w tym budowa nasypu pod przyszłą trasę.
– Prace prowadzone są w sposób, który jak najmniej koliduje z ruchem drogowym – podkreśla wiceprezydent Kędzierzyna-Koźla.
Kluczowym elementem inwestycji będzie kładka nad kanałem, która powstanie po stronie osiedla Piastów i zostanie zamontowana na specjalnych wspornikach.
Nowa infrastruktura ma poprawić bezpieczeństwo w tej okolicy. Obecnie piesi korzystają z wąskiego pobocza, a rowerzyści z ruchliwej jezdni.
Koszt zadania to nieco 7,1 mln zł, z czego większość stanowi dofinansowanie z Unii Europejskiej. Zakończenie prac planowane jest na połowę września tego roku.
Autor: MG/Anna Kurc