
Trwają przygotowania do sezonu turystycznego 2026 w gminie Turawa. W ostatnich dniach odbyło się spotkanie z udziałem lokalnych przedsiębiorców oraz przedstawicieli służb i instytucji odpowiedzialnych za bezpieczeństwo i funkcjonowanie regionu.
– Omówiliśmy najważniejsze wyzwania związane z nadchodzącym sezonem, w tym kwestie gospodarki odpadami, oświetlenia czy planowanych inwestycji – mówi Dominik Pikos, wójt gminy Turawa.
W tym roku ratownicy będą nad jeziorem ponad dwa miesiące w tym najbardziej gorącym okresie lata.
autor: MG