
W najnowszym odcinku audycji „Dobre książki” gościliśmy Magdę Iriam – autorkę powieści „Tylko mój”, wydanej przez Novae Res. To historia o cienkiej granicy między fikcją a rzeczywistością, samotności oraz emocjach, które potrafią wymknąć się spod kontroli. Bohaterką książki jest Kamila – trzydziestolatka, która ucieczkę od codzienności odnajduje w pisaniu. Gdy fikcyjny bohater zaczyna stawać się jej obsesją, a w jej życiu pojawia się irytujący sąsiad-celebryta, granice między światem wyobraźni a realnością zaczynają się zacierać. Więcej o pomyśle na tę książkę, o jej bohaterach oraz o procesie jej pisania opowiedziała sama autorka.