
Inicjatywa odbędzie się 6 czerwca, w katedrze opolskiej, rozpocznie się Mszą św. o godz. 8.00. W programie także adoracja Najświętszego Sakramentu oraz procesja z katedry do kościoła pw. Matki Bożej Bolesnej i św. Wojciecha. Modlitwie będzie przewodniczył bp pomocniczy naszej diecezji Waldemar Musioł.
– Zapraszamy wszystkich mężczyzn, którzy chcą wspólnie się modlić i dawać świadectwo wiary – mówi ks. Dawid Kontny, koordynator „Męskiego Różańca”. – Coraz wyraźniej widać, że dziś widok mężczyzny z różańcem nie jest już niczym niezwykłym, choć jeszcze jakiś czas temu nie było to takie oczywiste. Dlatego, wzorując się na podobnych inicjatywach, które wcześniej pojawiły się w Polsce, chcieliśmy stworzyć spotkanie integrujące mężczyzn z Opola i okolicznych miejscowości. Ma ono być przestrzenią modlitwy, formacji i wzajemnego wsparcia, ale także okazją do publicznego świadectwa wiary poprzez wspólne przejście w procesji.
Od czerwca „Męski Różaniec” będzie odbywać się regularnie – w każdą pierwszą sobotę miesiąca przez cały rok.