
Powiat Strzelecki przygotowuje się do przebudowy drogi powiatowej w Dziewkowicach przy ulicy Strzeleckiej. Wkrótce ma zostać rozstrzygnięty przetarg na to zadanie.
W ramach prac, oprócz przebudowy samej drogi, zmodernizowana zostanie także sieć wodociągowa. To efekt porozumienia Powiatu Strzeleckiego ze spółką Strzeleckie Wodociągi i Kanalizacja. Najpierw wykonane zostaną właśnie prace wodociągowe, co pozwoli uniknąć późniejszego rozkopywania nowej nawierzchni i ograniczy utrudnienia dla mieszkańców.
Całość inwestycji podzielono na dwa etapy. W tym roku przebudowany zostanie odcinek od skrzyżowania z ulicą Zieloną do skrzyżowania z ulicą Korfantego. W przyszłym roku prace obejmą fragment od posesji numer 25 do skrzyżowania z ulicą Zieloną.
Zakończenie całego zadania planowane jest na czerwiec przyszłego roku.
oprac. MG