poniedziałek 8 czerwca 2026
Imieniny obchodzą: Maksym, Medard

Złoty jubileusz w diecezji opolskiej

fot. Radio Doxa

W kaplicy Kurii Diecezjalnej w Opolu odbyła się uroczysta Msza święta wraz z kapłanami, którzy 50 lat temu przyjęli święcenia prezbiteratu. Obecnych było siedmiu jubilatów. Dwóch z diecezji opolskiej, jeden z diecezji gliwickiej, a pozostali przybyli z Niemiec i Stanów Zjednoczonych.

– Dla nas to szybko przeleciało. Ja mówię po angielsku niekiedy „Life is only a minute with eternity in it”. Życie jest bardzo krótkie, tak jak jedna minuta, ale przez to, że my wierzymy w Pana Jezusa, ta wieczność jest w nas – mówi ks. Franciszek Kurzaj, duszpasterz Ślązaków w Teksasie, tegoroczny jubilat.

– Wielką radością jest to, że dotrwaliśmy. To jest przede wszystkim dla mnie takie osobiste przeżywanie kapłaństwa. Przecież cieszę, że Pan Bóg dał zdrowie i wytrwałość. My za to dzisiaj dziękujemy Panu Bogu, czego Bóg dokonał przez nich – wyjaśnia ks. Krystian Ziaja, proboszcz parafii Matki Boskiej Szkaplerznej w Chrząszczycach.

– Dziękujemy wraz z nimi, a też i za nich. Jednocześnie jest to dzień, w którym jubilaci na pewno będą budzili swoją pamięć, bo wielu ludziom wiele rzeczy zawdzięczają – dodaje biskup opolski Andrzej Czaja.

Księżom jubilatom życzymy zdrowia i dalszej wytrwałości w służbie kościołowi.

Zobacz również:

Czerwono zółte logo Radia Doxa
Radio Doxa
ul. Koraszewskiego 7-9, 45-011 Opole
e-mail:
NIP 754-10-03-858 | REGON 040005377-00066
nr konta: BGŻ BNP Paribas 93 2030 0045 1110 0000 0043 2700
Sekretariat
tel.: 77 45 66 700

Marketing
tel.: 77 453 83 83
Antena
tel.: 77 45 66 777

Newsroom
tel.: 77 45 39 777
Przewozy do Holandii Busy do Anglii Naprawa komputerów Opole Busy do Holandii
Skip to content