niedziela 14 czerwca 2026
Imieniny obchodzą: Bazyly, Eliza

Ceny najmu mieszkań w dół – winny koronawirus

W czasie pandemii tanieją mieszkania na wynajem – wynika z raportu Expandera.
W ośmiu na szesnaście zbadanych miast stawki za wynajem są teraz niższe, niż w tym samym okresie przed rokiem. Głównym powodem obniżek jest pandemia koronawirusa, która wyhamowała ruch turystyczny i biznesowy oraz wymusiła edukację zdalną.
Jak powiedział główny analityk Expandera Jarosław Sadowski, największe spadki czynszów odnotowano w największych miastach:

Za wynajem 30-metrowej kawalerki w Warszawie trzeba zapłacić średnio 1590 złotych bez opłat licznikowych i administracyjnych. W Krakowie średnia stawka to 1200 złotych, a w Gdańsku 1290 złotych.
Jarosław Sadowski podkreślił, że w tej chwili trudno jest wskazać moment, gdy stawki najmu zaczną wracać do poziomów notowanych przed pandemią:

Autorzy raportu zwracają uwagę, że wpływ na spadek cen miała też rosnąca liczba mieszkań na wynajem. W październiku odnotowano ponad 32 tysiące ogłoszeń o wynajmie, podczas gdy w marcu było ich nieco ponad 21 tysięcy. / IAR

Zobacz również:

Czerwono zółte logo Radia Doxa
Radio Doxa
ul. Koraszewskiego 7-9, 45-011 Opole
e-mail:
NIP 754-10-03-858 | REGON 040005377-00066
nr konta: BGŻ BNP Paribas 93 2030 0045 1110 0000 0043 2700
Sekretariat
tel.: 77 45 66 700

Marketing
tel.: 77 453 83 83
Antena
tel.: 77 45 66 777

Newsroom
tel.: 77 45 39 777
Przewozy do Holandii Busy do Anglii Naprawa komputerów Opole Busy do Holandii
Skip to content